Історична довідка

Перше одноповерхове приміщення школи починає працювати з 1917 року. Перший радянський вчитель - Кулик Олексій Микитович, який пропрацював до 1919 року.

В роки радянської влади вчителем трьохкласної школи до 1924 року працював товариш Суржко, який був ініціатором і організатором першої профспілки на селі. В 1924 році відкрито 4-й клас, з цією метою відбудовується нове приміщення школи. Навчання проводиться в окремих кімнатах. Директором нововідбудованої школи призначено Нелень О.Г. В 30-ті роки, під керівництвом вчителя Рудченка Я.Б. була створена піонерська організація. Першою піонервожатою стала Мишко Агафія Єлисіївна.

В 30-ті роки всі селяни від малого до старого сіли за парти школи долати безграмотність. Добре працюють такі вчителі : Лимар І.Г., Бойченко Ф.П., Борищенко Д.Ф.

В 1935 році в селі відкрито семирічну школу (будова теперішньої їдальні). Директором призначено Науменка Н.Я. В цей період вчителюють математик Антонюк Матвій Трифонович та учитель історії Нікіфоров Сергій Кіндратович. За високі досягнення в навчально-виховній роботі та педагогічну майстерність вони були премійовані путівками в Ленінград та Москву. З глибокою, щирою подякою згадують колишні учні вчителів Гнилицького Ф.К., Чиченту Д.Ф., Куценка М.І.

З перших днів вересня 1941 року було окуповано село Пречистівка. Школа була напівзруйнована, а заняття в школі були припинені. І тільки з 11 вересня 1943 року діти знову сіли за парти. Директором школи працює Огурцов С.А., Завучем Бакуємський П.Х.. Важко було працювати, школа не опалювалась, не було освітлення. На весь клас був один підручник.

Після війни в школу прибувають вчителі-фронтовики : Чичета Денис Федорович, якого призначають завучем, а на місце огурцова призначений директором Катрини Ілля Пилипович. Райвідділ освіти прислав молодих вчителів : Луцик С.І., Хочай К.О., Розенко Є.П., Шульгу М.Є. Добрі слова про педколектив йшли при директорові Петрі Михайловичу Болграбському. Він був великим організатором, створив струнний оркестр. Добре була налагоджена спортивна школа, завдяки сумлінній роботі вчителя фізичної культури Багаєва Лавренія Олександровича. В 1968 році відкриває двері нова школа, очолює педколектив Козлова Надія Андріївна. В1969 році на посаду директора призначено Кравчука Сергія Ілліча.

В цей час у Пречистівській школі працює енергійна піонервожата Засульська Ірина Іванівна.

З 1980 по 2011 роки очолює Відмінник Народної освіти України - Козловська Зінаїда Федорівна. В роки її керування школа неодноразово була переможцем обласних, районних конкурсів, оглядів художньої самодіяльності, спортивно-масової, туристичної роботи.

З 1968 по 2011 роки з школи випущено 696 учнів, з них 19 відмінників у навчанні.

Серед випускників останніх 20-ти років багато учнів школи обрали професію вчителя, серед яких і нинішній директор Власова Катерина Василівна. За час її роботи, школа значно оновилася, стала сучасною та затишною. Як і раніше учні неодноразово стають переможцями обласних та районних конкурсів, досягають вагомих спортивних результатів, завжди з успіхом приймають участь у художній самодіяльності. Катерина Василівна засновник проекту "Школа сприяння здоров`ю", він з успіхом втілений у життя та приносить користь кожній дитині. Випускники школи - вчителі, які і тепер викладають у нашій школі: Кривенко Н.О., Швидченко Г.Ю., Хоришко Г.В.,Шелест Ю.О., Усенко Ю.В, а також працівники школи: Кабак Н.М., Годунко Ю.О., Авраменко І.І.