Національно - патріотичне виховання

Патріоти́чне вихова́ння - планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто доброго відношення до батьківщини та до представників спільних культури або країни.

Таке виховання включає:

- розвиток любові до батьківщини, національної самосвідомості й гідності;

- дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальность за природу рідної країни;

- потребу зробити свій внесок у долю батьківщини;

- інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу;

- формується на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту.

Головною метою патріотичного виховання в школі є набуття учнями соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури.

Робота школи з патріотичного виховання покликана сприяти:

1. Виховання в учнів любові до свого рідного краю.

2. Формування інтересу до вивчення героїчного минулого рідного міста та області.

3. Формування в підлітків почуття відданості Батьківщині та особистої відповідальності перед нею і за неї.

4. Формування у підлітків вищих патріотичних почуттів.

5. Виховання громадянина-патріота, захопленого ідеали добра і соціальної справедливості, здатного творити на благо Вітчизни.

6. Розкриття сутності сьогоднішніх проблем країни, регіону, осмислення сучасних суспільних явищ, актуальних проблем розвитку світу.

7. Формування у юнаків морально-психологічної і фізичної готовності до виконання ними конституційного обов'язку щодо захисту України.

8. Формування в учнів соціальної активності, залучення дітей до суспільно корисної діяльності...